Transport międzynarodowy

Rozwijamy się nieustannie

Zaufaj Profesjonalistom

Nowoczesny Tabor

Stacje Paliw

Obsługujemy całą Europę

Tysiące zadowolonych klientów

Siedziba naszej Firmy

Historia

23.09.1989


Rozpoczynamy działalność gospodarczą. Polega ona na realizacji zleceń dotyczących krajowych przewozów drogowych. Siedziba firmy znajduje się w województwie tarnowskim (teren ten wchodzi w 1999 r. w skład województwa podkarpackiego). Dysponujemy jednym samochodem marki Kamaz.

1993


Wykonujemy istotny krok w kierunku znacznego rozszerzenia oferty naszej firmy – zaczynamy funkcjonować na międzynarodowym rynku transportowym. Możemy zaproponować klientom obsługę przewozu towarów do Europy, głównie do krajów położonych w jej zachodniej i południowej części. Wiąże się to z koniecznością zdobycia odpowiednich zezwoleń oraz rozbudowania taboru. Kupujemy pojazdy marki DAF.

1995


Konsekwentnie wcielamy w życie plany związane z ciągłym ulepszaniem świadczonych usług, co wymaga regularnego inwestowania w nowe samochody, tym razem wybieramy markę VOLVO.

1996-2001


Z każdym rokiem poprawia się jakość procedur zarządzania, kontroli i bezpieczeństwa. Na bieżąco uzupełniamy ilość taboru, jest niezawodny oraz różnorodny. Zdecydowane stawianie na dynamiczny rozwój przynosi oczekiwane efekty – cieszymy się dobrą opinią i mamy coraz więcej klientów.

2002


Żeby dostosować się do aktualnych wymogów prawnych Alta-Trans uzyskuje certyfikat kompetencji zawodowych.

2004


W maju tego roku Polska staje się członkiem Unii Europejskiej, co niesie ze sobą korzystne zmiany dla przedsiębiorstw działających w branży transportu międzynarodowego. Dzięki licencji wspólnotowej nasza firma może świadczyć swoje usługi w każdym z krajów należących do UE.

2006


Dokonujemy zakupu działki w Żyrakowie. Na terenie byłej cegielni wybudowana zostaje nasza nowa baza transportowa. To ważny etap w historii Alta-Trans, a jednocześnie strategiczna decyzja w kontekście chęci odniesienia sukcesu biznesowego przez naszą firmę. Powstają biura, serwis samochodowy, magazyn. Jego podstawową zaletą jest dogodne położenie – zaledwie 1 km od autostrady A4, będącej fragmentem europejskiej trasy E40. Znajduje się w nim około 900 miejsc paletowych.

2008


Przeprowadzamy się do bazy w Żyrakowie. Nieustannie inwestujemy w coraz lepsze modele samochodów.

2009


Ani na chwilę nie rezygnujemy z dążenia do tego, aby Alta-Trans było w stanie obsługiwać zlecenia obejmujące nawet trudne i bardzo skomplikowane przewozy, załadunki, przeładunki czy rozładunki. Dlatego zaopatrujemy się w nowoczesne pojazdy spełniające wszelkie wymogi UE. Wdrożenie rozwiązań wpływających na podniesienie poziomu organizacji pracy sprawia, że proponowanymi przez nas usługami interesuje się wielu klientów, zarówno krajowych jak i zagranicznych.

2011


Międzynarodowy transport drogowy rzeczy to główny obszar naszej działalności, ale pojawia się też drugi – prowadzenie stacji paliw. Budujemy ją w Żyrakowie.

2012


Następuje otwarcie naszej stacji paliw w Żyrakowie, czyli rozszerzamy ofertę o detaliczną oraz hurtową sprzedaż benzyny i oleju napędowego.

2013


Kupujemy ekologiczne ciągniki zgodne z EURO6 oraz cysterny paliwowe, które umożliwiają bezpośredni transport paliw na stację.

2016


Inwestujemy w kolejną stację paliw, powstaje ona w Ropczycach.

2017


Otwieramy stację paliw w Ropczycach, oprócz benzyny i oleju napędowego można kupić na niej również LPG oraz AdBlue. Ponadto uruchamiamy myjnię samochodową.

2019


Otwieramy stację paliw w Straszęcinie przy zjeździe z autostrady. Jest to już nasza trzecia stacja.

2020


Nasza Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów już otwarta!
Wykonamy przegląd każdego pojazdu.
Mieścimy się obok stacji paliw ALTA-TRANS w Straszęcinie, przy zjeździe z autostrady.
Obsługujemy klientów:
Od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 – 20:00
W soboty od 08:00 do 15:00
Serdecznie zapraszamy wszystkich kierowców!!!